«Свобода слова» Савика Шустера за 5 лет принесла колоссальный вред для нашего общества | страница 3
Сергій: — Пане Колісниченко, з українським прізвищем. Чому ви не захищаєте українську мову, а російську? Під загрозою є мова, якою розмовляли в вашій родині: Південь і Схід повністю русифіцировані, Центр розмовляє суржиком з російськими словами, Захід суржиком з польськими словами. Для російської мови всі умови для розвитку: телеканали, газети, Інтернет, навіть депутати такі, як ви, на телепередачах забувають материнську мову і розмовляють мовою сусіда. Сором. Ваш патрон — Янукович — вивчив мову і інші вивчать. Ви можете уявити в Росії депутата з прізвищем Іванов, який захищає українську мову?
В. Колесниченко: — Пане Сергію, повідомляю, що для мене рідна мова російська, як і для 30 % громадян України. По-друге, я ніколи не захищав мову і не збираюсь її захищати, я захищаю права людини і права людей — засновників нашої держави України. Оцінка людини та його дій по прізвищу, з моєї точки зору, це нацизм, а я не є прихильником расових, етнічних переслідувань та чисток. Ви підтвердили, що знищення російської мови не призвело до розповсюдження української мови, на жаль, ми маємо не українську мову, а суржик, львівсько-галицькими діалектами, полонізмами, та іншими сумнівними новаціями. Не політики, а вчені, викладачі-мовники на всіх рівнях волають і підтверджують, що українська та російська мови завжди одна одну доповнювали і збагачували. І деструктивні процеси призвели до тотальної безграмотності населення, як російськомовного так і україномовного. Тому не треба шукати «хто з'їв чиєсь сало». Треба з повагаю ставитись до кожного громадянина України, незалежно від причетності до конфесії, кольору шкіри, прізвища, мови та місця проживання. Ми всі корінне населення і всі маємо рівні права. Це відповідає документам ООН та європейському вибору України.
Сергій: — Межигір'я — 130 га землі, одна сотка коштує 14000 доларів, плюс державна резиденція. Це коштує мільйони доларів. Яким чином це опинилось в нашого гаранта Конституції?
В. Колесниченко: — 100 га і все інше — це ваша вигадка. З цього приводу вже висловився суд і парламентські комітети. Порушень з боку Президента не було. Тому все інше — це піар-технології.
Сергій: — Хто дав право одному депутату голосувати за своїх колег? Ахметов жодного разу не був в ВР. Це є нормально? Це не є порушенням Закону про працю, чи депутатам Закон до лампочки?
В. Колесниченко: — Депутат працює не тільки натискаючи кнопки, його головна робота — це законотворча діяльність і з'ясування, яким чином закони виконуються в державі, зустрічі з виборцями і вирішення тих чи інших проблем, з'ясування обставин порушення прав людини. Сьогодні є така практика в парламенті, про яку ви говорите, можливо і хибна. Будемо з цим боротись.